Rolfs blog

Groepsgedrag

 
Akerendam
Comeniuslaan 25
1404 AB Bussum
telefoon 035 678 22 50
fax 035 678 18 32

Samenwerken en inzicht in groepsgedrag

De “psychologie van de kleine groep” : bij groepsdynamica en groepsprocessen kijken we naar de invloed die we op elkaar uitoefenen binnen de groep en naar de processen die zich in groepen afspelen en de interventies die je kunt uitoefenen.

Akerendam ontwikkelde voor leidinggevenden en anderen die regelmatig met groepen en groepsprocessen te maken hebben de ‘oriëntatie groepsdynamica’. In deze oriëntatie komen de belangrijkste begrippen uit de sociale psychologie op dit terrein aan bod en worden bovendien door de deelnemers ‘ervaren’. Bij groepsdynamica en groepsprocessen kijken we naar de invloed die we op elkaar uitoefenen binnen de groep en naar de processen die zich in groepen afspelen en de interventies die je kunt uitoefenen. Analyseren, interveniëren en beïnvloeden van groepen en groepsprocessen leer je niet uit een boekje, maar moet je ook meemaken.

Thema’s die aan de orde kunnen komen zijn:
- Gedrag: nature, nurture & culture;
- Groepen: sociale identiteit en invloed op individueel gedrag;
- Groepen: geven en nemen, de ontwikkeling van structuur;
- Groepsontwikkeling, -processen en de boze buitenwereld;
- Groepsproblemen.

Elke trainingsgroep bestaat uit minimaal zes en maximaal tien deelnemers. Uitvoering per trainingsgroep: een hele dag, drie dagdelen.